![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11187408
*
nr 1118 7408
Spegel
Nyrokoko, höjd: 252 ca
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:04:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 12:05:41
1
2.200 kr
3/7 19:48:05
2
2.200 kr
3/7 19:48:05
1
2.200 kr (Budbetjänt)
3/7 19:53:16
2
2.400 kr
3/7 19:53:52
1
2.800 kr
3/7 19:57:49
2
2.800 kr
3/7 19:57:49
1
2.800 kr (Budbetjänt)
3/7 19:59:27
2
3.000 kr
3/7 19:59:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1118 7408
Spegel
Nyrokoko, höjd: 252 ca
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 12:05:41 | 1 | 2.200 kr |
3/7 19:48:05 | 2 | 2.200 kr |
3/7 19:48:05 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
3/7 19:53:16 | 2 | 2.400 kr |
3/7 19:53:52 | 1 | 2.800 kr |
3/7 19:57:49 | 2 | 2.800 kr |
3/7 19:57:49 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
3/7 19:59:27 | 2 | 3.000 kr |
3/7 19:59:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53